Bielsko-Biała: W Szpitalu Pediatrycznym zakończono ważną inwestycję [FOTO]

Koniecremontu7

Redakcja

25 sierpnia 2021

Dobiegła końca rewitalizacja Pawilonu nr 1 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W ramach zrealizowanej inwestycji nie tylko blask odzyskał sędziwy budynek, ale także dziecięca placówka medyczna wzbogaciła się o park sensoryczny.

Termomodernizacja Pawilonu nr 1 oraz stworzenie parku sensorycznego to efekt realizacji przez Szpital Pediatryczny projektu „Bezpieczne i zdrowe dzieci – bezcenna wartość”, który został wpisany do Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta Bielsko-Biała. W ramach zrealizowanej inwestycji odnowiono zewnętrzną elewację budynku, który powstał pod koniec XIX wieku i mieści obecnie Oddział Niemowlęcy oraz administrację dziecięcej placówki medycznej. Gruntowny remont przeszedł również dach Pawilonu nr 1 – między innymi dawne piękno przywrócono ozdobnej attyce z herbem miasta i parą gryfów, a na kalenicę wróciła historyczna krata. Wykonano również izolację pionową i drenaż opaskowy sędziwego budynku. Jednak termomodernizacja Pawilonu nr 1 to nie wszystko. W ramach zakończonej inwestycji, wśród rosnących na terenie szpitala drzew, powstał park sensoryczny, gdzie dzieci mogą ciekawie spędzać czas rozwijając swoje zdolności i umiejętności. W efekcie postępowania przetargowego koszt zakończonego zadania wyniósł 898 328 zł.

 

Ta inwestycja wpisała się w cały cykl dużych prac remontowo-modernizacyjnych jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane w naszym szpitalu i przyniosły efekt między innymi w postaci przywrócenia do medycznego życia Pawilonu nr 5, w którym funkcjonuje dziecięca psychiatria czy stworzenia nowoczesnego bloku operacyjnego. Bardzo cieszę się, że wraz z rewitalizacją Pawilonu nr 1 w szpitalnym parku, wśród pięknych starych drzew, pojawiły się nowe alejki i ławki oraz ciekawe elementy zabawowe, które nie tylko umilą małym pacjentom spędzanie wolnego czasu lecz będą także wykorzystywane do celów edukacyjnych, terapeutycznych i socjalizacyjnych. Była to więc ważna i jednocześnie bardzo potrzebna inwestycja
 – mówi Katarzyna Czauderna, p.o. Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

 

 

informacja prasowa

Koniecremontu3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3