Bielsko-Biała: skradziono sprzęt wart ok. 40 tysięcy złotych. Właściciele proszą o pomoc

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

13 lutego, 2023

Włamanie i kradzież w klubie wysokogórskim. Złodzieje za łup obrali sobie sprzęt warty blisko 40 tysięcy złotych. Skradzione zostały między innymi raki, czekany, kaski oraz uprzęże. Właściciele klubu są zdruzgotani, sprzęt miał służyć społeczności górskiej.

W środę 8 lutego policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu i kradzieży w klubie wysokogórskim, który znajduje się przy ulicy Barlickiego w Bielsku-Białej. Z miejsca skradziono między innymi raki, czekany, kaski, a także uprzęże. Szacowane straty są bliskie 40 tysięcy złotych. Właściciele apelują o czujność na serwisach ogłoszeniowych, ponieważ złodzieje mogą skradziony sprzęt sprzedać.

- Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na sprzęt wspinaczkowy i turystyczny, pojawiający się na rynku wtórnym. W identyfikacji skradzionego sprzętu może pomóc informacja, że wszystkie nasze rzeczy miały naniesiony symbol identyfikacyjny (kolejno numery systemowe), a dodatkowo część z nich opatrzona była w logo KW Bielsko Biała. Każda z informacji, która może przyczynić się do odzyskania choćby jego części jest dla Klubu na wagę złota – przekazał Łukasz Mucha na facebooku.


W przypadku natrafienia na ślad lub próby sprzedaży sprzętu KW Bielsko Biała należy kontaktować się z policją.

powiązane artykuły:

fot. KMP w Żorach
Wiadomości 23 grudnia, 2022

Policjanci z Żor otrzymali wezwanie do kradzieży w jednym ze sklepów wielobranżowych przy Alei Zj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.7µg/m3 PM2.5: 9.4µg/m3