Bielsko-Biała otrzyma w darze z Chin 165 tys. maseczek

Face mask 4890115 1920

Redakcja

27 października, 2022

Bielsko-Biała otrzyma w darze z Chin 165 tys. maseczek sanitarnych i maseczek typu „N95”. Przesyłka jest już na pokładzie samolotu lecącego do Polski – podały w środę służby prasowe bielskiego magistratu. Trafią do szpitali, domów pomocy i służb miejskich.

Magistrat w komunikacie poinformował, że dar jest efektem współpracy nawiązanej tydzień temu przez prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego i władz Grupy Kapitałowej Martes Sport z przedsiębiorcami z Państwa Środka. "Ma ona na celu zabezpieczenie jednostek organizacyjnych miasta, takich jak szpitale i domy pomocy społecznej oraz służb miejskich w środki ułatwiające walkę z epidemią koronawirusa" – podkreślono.

Chińczycy postanowili przekazać Bielsku-Białej darowiznę w postaci 165 tysięcy sztuk maseczek sanitarnych i maseczek typu "N95". Przesyłka jest już na pokładzie samolotu lecącego do Polski.

Czytaj także: 100 tys. złotych dla szpitala wojewódzkiego w Tychach od prywatnej firmy!

Samorząd poinformował również, że przekazał nieodpłatnie bielskiej policji oraz strażakom środki dezynfekcyjne oraz sprzęt ochrony osobistej wartości kilkunastu tysięcy złotych. (PAP)

 

powiązane artykuły:

37 693197
Lokalne 10 lutego, 2022

Kobieta, która weszła do autobusu miejskiego w Bielsku-Białej bez założonej maseczki jest teraz posz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.7µg/m3 PM2.5: 22.4µg/m3