Bielski Szpital Pediatryczny wstrzymuje odwiedziny u małych pacjentów

Szpital pediatryczny wstrzymanie odwiedzin

Iwona Majka

6 lutego 2025

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, w trosce o bezpieczeństwo chorych dzieci, wstrzymał odwiedziny do odwołania. Przy pacjentach nadal może przebywać jeden opiekun, a placówka apeluje o wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji.

Mając na uwadze dobro małych pacjentów, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej postanowił wstrzymać do odwołania odwiedziny u chorych dzieci. Jednocześnie utrzymana została zasada, zgodnie z którą, przy pacjencie może przebywać jeden opiekun.

- Ze względu na bardzo dużą liczbę małych pacjentów z infekcjami wirusowymi oraz mając na uwadze bezpieczeństwo chorych dzieci przebywających w naszej placówce medycznej, zarządzeniem dyrektora Szpitala Pediatrycznego, od dzisiaj czyli od dnia 5 lutego 2025 roku, do odwołania wstrzymujemy odwiedziny w naszym szpitalu. Nie zmienia to obowiązującej zasady, zgodnie z którą, przy chorym dziecku może przebywać jeden opiekun - informuje Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. 

Podkreśla ona, że szpital prosi o wyrozumiałość i zrozumienie oraz stosowanie się do wspomnianego zalecenia i dodaje, że jeśli sytuacja ulegnie zmianie, to opinia publiczna regionu będzie o tym na bieżąco informowana.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3