Bieg „Razem przeciw przemocy” już dzisiaj w Czeladzi

Bieg listopad str

Redakcja

13 listopada, 2021

W sobotę, 13 listopada, na terenach parku Grabek i parku im. Tadeusza Kościuszki - w ramach Kampanii „Biała Wstążka” - odbędzie się bieg i marsz nordic walking „Razem przeciw przemocy”.

W sobotę warto zadbać o swoją kondycję fizyczną i wziąć udział w biegu i marszu nordic walking „Razem przeciw przemocy”, który odbędzie się na terenach parku Grabek i parku im. Tadeusza Kościuszki.

Celem wydarzenia organizowanego przez stowarzyszenie Czeladź Biega oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz zamanifestowanie braku tolerancji na takie zachowania. Jest też protestem przeciwko dyskryminacji wynikających z uwarunkowań środowiskowych i społecznych.

Symbolem przyłączenia się do idei kampanii podczas biegu będzie biała wstążka przypięta na koszulkach uczestników

podkreślają organizatorzy.

Start biegu oraz marszu nordic walking na dystansach 2,5 i 5 km przewidziano na godz. 11.00 na Placu Konstytucji 3 Maja. Rozgrzewka rozpocznie się o 10.55, a poprowadzi ją Strong House.

Jak informują organizatorzy, będzie jeszcze możliwość zapisania się na bieg lub marsz nordic walking w dniu imprezy. Wtedy opłata wpisowa zostanie pobrana na miejscu. Biuro zawodów zlokalizowane na Placu Konstytucji 3 Maja będzie czynne od 9.00 do 10.30.

 

Źródło: UM Czeladź

Bieg listo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3