Bezpłatne przejazdy w ZTM na Wszystkich Świętych

Img 0966

Redakcja

25 października, 2023

Bezpłatne przejazdy i specjalne linie. To propozycja ZTM-u na 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. 

Kolejny raz ZTM we współpracy z urzędami miast przygotował specjalną ofertę na Wszystkich Świętych. 1 listopada będzie można bezpłatnie korzystać ze wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów ZTM. Ma to ułatwić dojazd do cmentarzy i zachęcić mieszkańców regionów do zrezygnowania z samochodów.

Uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe oznaczone literą „C”. Będą jeździć do największych cmentarzy w w GZM. – Każdego dnia warto rozważyć korzystanie z komunikacji miejskiej, ale w dzień Wszystkich Świętych szczególnie. To nie tylko kwestia wprowadzonych przez nas na tę okoliczność specjalnych linii i bezpłatnych przejazdów, ale również tego, że na przycmentarnych parkingach jest duży ruch i brakuje miejsc – mówi dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska.

Uruchomionych zostanie 18 linii specjalnych. Autobusy będą oznaczone literą „C” i będą kursować w 11 miastach – Będzinie, Chorzowie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Knurowie, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu oraz Tychach. 

Z pierwszej linii specjalnej będzie można korzystać już od 28 października. Będzie to linia C5 w Katowicach. Następnie, 31 października, uruchomione zostanie 7 linii w Tychach (C12, C13, C14, C15, C16, C17 i C18) oraz jedna linia w Czeladzi (C11). Z największych udogodnień pasażerowie będą mogli korzystać oczywiście 1 listopada – tego dnia podróżni będą mieli do dyspozycji wszystkie z 18 linii specjalnych.

Lista linii specjalnych:

· C1 i C3 w Gliwicach,

· C2 w Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Katowicach,

· C5 i C8 w Katowicach,

· C6 w Sosnowcu i Będzinie,

· C7 w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich,

· C9 w Rudzie Śląskiej i Chorzowie,

· C10 w Knurowie,

· C11 w Czeladzi,

· C12, C13, C14, C15, C16, C17 i C18 w Tychach,

· C20 w Dąbrowie Górniczej.

Ponadto ZTM planuje zmianę mniejszych autobusów na większe na regularnych liniach, uruchomienie linii nocnych oraz wprowadzenie 1 listopada na ok. 80 liniach regularnych specjalnych rozkładów jazdy, ważnych w dniu Wszystkich Świętych.

fot. ZTM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3