Bezpłatne konsultacje z dietetykiem w Centrum Handlowym Pogoria

POGORIA porady dietetyczne infokiosk2

Redakcja

8 września, 2021

10 września w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej startuje akcja „Piątkowe Spotkania z dietetykiem”, w ramach której klienci będą mogli cyklicznie korzystać z bezpłatnych porad dietetyka. Dzięki analizie składu ciała poznają m.in. wiek metaboliczny swojego organizmu, poziom tkanki wisceralnej i tkanki tłuszczowej, masę mięśni oraz wody w organizmie. Głównym celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Dąbrowy Górniczej i sąsiednich miast Zagłębia do zbudowania dobrych nawyków żywieniowych i wiedzy, w jaki sposób codzienna dieta wpływa na zdrowie.

Otyłość została uznana za jedną z groźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Lekarze i dietetycy biją na alarm. Już dziś 53 proc. kobiet i 68 proc. mężczyzn w Polsce ma nadmierną masę ciała, a co czwarty Polak choruje na otyłość. Problemy z wagą coraz częściej dotyczą też dzieci. Trwająca półtora roku pandemia dodatkowo pogorszyła statystyki. Jak wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od wiosny do jesieni 2020 roku co trzeci Polak w powyżej 20 roku życia zwiększył masę ciała. Średni przyrost wagi w całej populacji w okresie lockdownu wyniósł niemal 2 kg.

 

Nadmierna masa ciała, to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim ogromne obciążenie dla naszego organizmu. Dodatkowe kilogramy sprzyjają rozwojowi wielu chorób, w tym m.in. cukrzycy typu II, chorobom układu sercowo-naczyniowego, a także niektórym typom nowotworów – mówi dietetyk mgr Kamila Kostanek, właścicielka gabinetu Projekt Zdrowie Dąbrowa Górnicza. I dodaje: – Niestety, problem nadmiernej masy ciała dotyczy także dzieci. Obecnie w Polsce co czwarty chłopiec i co trzecia dziewczynka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat) ma nadwagę.

 

Poznaj swój wiek metaboliczny

W ramach współpracy Centrum Handlowego Pogoria i Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie Dąbrowa Górnicza, klienci Pogorii będę mogli skorzystać z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka, który przeprowadzi analizę składu ciała i określi jego wiek metaboliczny. Wyniki zostaną dokładnie omówione, a każda z przebadanych osób otrzyma specjalną książeczkę z wynikami badania oraz wytycznymi, w jaki sposób powinna o sobie zadbać lub też – jeśli będzie taka konieczność – skierowana zostanie do dalszych konsultacji specjalistycznych.

To nie pierwsza tego typu akcja Pogorii. Często organizujemy lub wspieramy wydarzenia propagujące zdrowy styl życia. Tym razem zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym dietetykiem, mając na uwadze fakt, że pandemia Covid-19 i okresowe lockdowny negatywnie wpłynęły na naszą aktywność fizyczną, skutkując m.in. dodatkowymi kilogramami

mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Skorzystaj z konsultacji przy okazji zakupów

Porady dietetyka są skierowane do wszystkich osób, które chcą lepiej poznać swoje ciało, zmagają się  
z nadwagą, ale nie wiedzą jak bezpiecznie rozpocząć proces odchudzania, czy po prostu chcą zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Pierwsze konsultacje zaplanowano na w najbliższy piątek, 10 września od godziny 16:00. Na badanie nie trzeba się wcześniej umawiać. Wystarczy przyjść do Infopunktu, który znajduje się w pasażu galerii nieopodal salonu Orsay. Jeśli zainteresowanie klientów pomiarami masy ciała i rozmową       z dietetykiem będzie znaczne, organizatorzy akcji zapewniają, że punkt będzie działał w szerszym wymiarze.

 

 

powiązane artykuły:

Intermarche
Lokalne 5 lutego, 2022

Lokalne media, a nawet ogólnopolskie takie jak Polsat News i Wyborcza informują o nowym pomyśle na o

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3