275130220 425676142664847 5433837008877301068 n

Redakcja

11 marca 2022

W sobotę 5 marca po raz drugi odbył się zimowy bieg górski w paśmie Baraniej Góry - Beskid Winter Trail. Bieg miał swój start i metę w pobliżu remizy OSP w Wiśle Czarne.

Tegoroczna edycja odbyła się w nieco rozbudowanej formie. Uczestnicy chcący zmierzyć się w zimowym biegu górskimi szlakami mieli do wyboru dwie opcje: dystans Awers o długości 31 km oraz dystans 2 x Awers, czyli 62 km.  Dla miłośników krótszych dystansów Organizatorzy przygotowali dystans Piątki wokół Jeziora Czerniańskiego.

Na najdłuższym, ponad 60-cio kilometrowym dystansie rywalizowała szóstka zawodników, w tym jedna pani. Z czasem niespełna 8 godzin na metę jako pierwszy dotarł Przemysław Wojciechowski, minutę po nim Krzysztof Kobielusz. Tylko tych dwóch zawodników ukończyło bieg w regulaminowym czasie.

Dystans Awers pokonało 34 uczestników, a najszybszym był Grzegorz Zdunek z czasem 3 godziny 35 minut.

Na Piątkę wokół Jeziora Czerniańskiego wystartowało 16 śmiałków. Bieg wokół Jeziora wliczany był w Wiślańską Spartakiadę Dolin, stąd udział w biegu aż 11 uczestników z Wisły. Jako pierwszy pętlę 5 km pokonał Dawid Streit. Jako drugi na mecie zameldował się mieszkaniec Wisły Centrum Waldemar Szarzec

Biegom towarzyszyła typowo zimowa aura - ośnieżone szlaki, lekki mróz, co nadawało dodatkowego uroku pięknym, beskidzkim krajobrazom.

Organizatorami biegów w ramach Beskid Winter Trail była firma Geckon oraz Miasto Wisła.