Belgijka na Rynku i barwny korowód. Studenci przejęli Gliwice! [Galeria]

1000020951 0

Redakcja

7 czerwca 2024

Tradycji stało się zadość. Jak co roku studenci Politechniki Śląskiej odebrali symboliczny klucz do bram miasta. Aby uczcić przejęcie przez żaków władzy w Gliwicach, w fantazyjnych przebraniach odtańczyli oni na Rynku radosną Belgijkę, a następnie barwnym korowodem ruszyli ulicami, aby wspólnie bawić się na pierwszych koncertach w ramach Igrów 2024.

Zebrane na Rynku tłumy studentów z tarasu Ratusza powitała prezydent Gliwic, Katarzyna Kuczyńska-Budka oraz rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Okazja jest bardzo doniosła, bo 67. Igry to piękny kawał historii Politechniki Śląskiej i element historii akademickiej Miasta Gliwice. Czekacie na tę uroczystość przez cały rok, a pani prezydent już czeka, żeby przekazać Wam władzę w mieście. Przyjmijcie ten klucz z godnością i bądźcie dobrymi włodarzami Gliwic – mówił prof. Mężyk.

To co dla mnie – i myślę, że dla wszystkich, którzy pracują na rzecz miasta – jest ważne, żebyście zawsze czuli się w Gliwicach jak w domu. Mówię o tych, którzy nie mieszkają tutaj na stałe, a studiują na uczelni, z którą chcemy budować Gliwice nowoczesne, otwarte i – co najważniejsze – takie, w których młodzi ludzie będą chcieli studiować, mieszkać, pracować i zakładać rodziny. Dlatego z wielką przyjemnością daję Wam te klucze do miasta. Rządźcie nim najlepiej, jak potraficie. Pamiętajcie, że życie studenckie to czas intensywnej nauki, ale także czas zabawy, który ma równoważyć ten trud, który wkładacie w Waszą edukację. Od teraz to Wy jesteście gospodarzami Gliwic – podkreśliła Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Po odtańczeniu radosnej Belgijki i odebraniu z rąk prezydent symbolicznego klucza, barwny korowód studentów przeszedł ulicami miasta do łąki igrowej, aby wspólnie bawić się przy dźwiękach pierwszych koncertów w wykonaniu zespołów Punched Orange, Trill Pem, Meek, oh why?, Tymka i Otsochodzi.

Na uczestników Igrów czekają jeszcze dwa dni świetnej zabawy:

7 czerwca (piątek) II Dzień koncertowy

  • godz. 10.30 | Rejsowanie (Śląski Yacht Club)
  • godz. 18.00 | Koncerty: Flame, Lej mi pół, Bez pokory, Wilki i Organek (łąka igrowa)

8 czerwca (sobota) Pożegnanie Igrów

  • godz. 15.00 | Wielkie grillowanie na łące igrowej
  • godz. 19.00 | Wieczorny DJ SET


Źródło/foto: UM Gliwice

151 IGRY 2024 fot M Buksa Z9 D 1823 0

powiązane artykuły:

Korowod Juwenalia 2024
Imprezy 21 maja 2024

Jak zawsze pod koniec maja studenci katowickich uczelni opanowali stolicę wojew

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3