Bejba, sortuj jak trzeba! Tylko bambiki i boomerzy nie segregują! Wodzisław Śląski rusza z kampanią ekologiczną

Php Thumb generated thumbnail

Redakcja

30 maja, 2023

Miasto Wodzisław Śląski rusza z kampanią ekologiczną skierowaną do mieszkańców miasta, dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów.

Celem kampanii jest zainteresowanie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego problematyką gospodarki odpadami: w szczególności prawidłową segregacją odpadów, ograniczaniem ich masy oraz recyklingiem.

Głównymi hasłami kampanii stały się trzy popularne słowa: bambik, boomer i bejba. Dwa pierwsze oznaczają kolejno osoby stawiające pierwsze kroki w jakiejś dziedzinie oraz ludzi o nienowoczesnych poglądach i nierozumiejących współczesnego świata. Ostatnie z nich weszło już na stałe do zbioru wyrażeń związanych z popkulturą i w połowie roku znajduje się w czołówce kandydatów do tegorocznego słowa roku. Te celowo użyte wyrazy mają wzbudzać emocje oraz stać się bodźcem do zmian.

Bohaterami kampanii są aktorzy z wodzisławskiego Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tymek, Janek, Mati, Nikola, Kamil i Tosia stali się twarzami tej kampanii i mają zwracać uwagę odbiorców na obowiązek segregowania odpadów. Celem udziału młodych wodzisławian jest podkreślenie, jak istotny wpływ wspomniane działania mają na przyszłość naszych dzieci. Trzy warianty billboardów oraz plakatów utrzymane są w kolorystyce odpowiadającej trzem kolorom worków do segregowania odpadów: zielonym (szkło), żółtym (metale i tworzywa sztuczne) i niebieskim (papier).

- Od kilku miesięcy wraz z moimi współpracownikami pracowaliśmy nad tą kampanią ekologiczną. Myślę, że jest ona nam naprawdę potrzebna. Cieszę się, że udało nam się zaangażować dzieciaki z Amatorskiego Ruchu Artystycznego WCK i to one stały się bohaterami popularyzowania wśród wodzisławian dobrych praktyk. W końcu to dla nich, młodego pokolenia powinniśmy walczyć o lepszą przyszłość - mówi prezydent Mieczysław Kieca.


powiązane artykuły:

Slider
#EkoSilesia 27 listopada, 2020

Wodzisław Śląski ruszył z nową ekologiczną kampanią "O dwóch takich, co segregowali". O dwóch, czyli

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3