Będzin zaprasza na piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego

Ffdfdds

Redakcja

11 sierpnia, 2022

W najbliższą niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego o godz. 14 w będzińskim parku Syberka rozpocznie się piknik militarny. W tym dniu zobaczyć będzie można m. in. niemiecki czołg Leopard, armaty i wyrzutnie rakietowe, a nawet... wstąpić w kamasze.

Jesteśmy dumni, że „Weekend z wojskiem", jak nazywane są w tym roku obchody Święta Wojska Polskiego, odbędą się w naszym mieście. Zapraszam nie tylko mieszkańców Będzina, bo wojsko zaprezentuje wiele militarnych perełek”

zaprasza Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Do Będzina przyjadą świętować żołnierze z wielu garnizonów rozlokowanych w najbardziej odległych miejscach Polski. Ze Świętoszowa na Dolnym Śląsku nadciągnie jeden z ponad trzydziestu służących w polskiej armii niemieckich czołgów Leopard.

Z Bolesławca - wyrzutnia Langusta, z Miedzyrzecza - produkowany nieopodal, w Siemianowicach Śląskich, transporter Rosomak. Spod zachodniej granicy przyjedzie również samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad. Inne rodzaje wojsk zaprezentują swoje umiejętności. Żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego - ratownictwo chemiczne, a śląscy terytorialsi - swoją maksymę: bronić i pomagać.

14 sierpnia każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego: będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, występy mażoretek, wojskowa orkiestra dęta a dla fanów kulinariów: wyczekiwana przez wielu żołnierska grochówka. Najmłodszych czekają atrakcje - dmuchańce i wata cukrowa.

Na pikniku dostępny będzie również punkt rekrutacyjny. To oznacza, że chętni będą mogli rozpocząć karierę w wojsku. Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadziło nowy rodzaj służby – dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. To forma skierowana dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Można podjąć służbę w każdym miejscu w Polsce i zostać np. pancerniakiem, pilotem, marynarzem lub żołnierzem cyberwojsk.

Miasto Będzin organizuje piknik militarny wspólnie z Wojskowym Centrum Rekrutacyjnym w Będzinie.

Źródło: UM Będzin

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3