Będąc pod wpływem narkotyków przyjechała okraść sklep w Świętochłowicach

Jazda pod wplywem narkotykow

Redakcja

3 czerwca 2024

36-letnia chorzowianka w jednym ze sklepów w Świętochłowicach dopuściła się kilku kradzieży. Mundurowi znaleźli przy niej narkotyki i ustalili, że była pod ich działaniem. Na zakupy przyjechała swoim samochodem ze znajomym, który, chcąc pomóc koleżance twierdził, że to on prowadził auto. Zapomniał, że sam również był pod wpływem narkotyków...

W sobotę 1 czerwca około południa w jednym ze świętochłowickich sklepów została ujęta na kradzieży 36-letnia mieszkanka Chorzowa. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nie był to jedyny sklep, który przyjechała okraść. Za kradzieże została ukarana mandatami, jednak to nie wszystko, co miała na sumieniu. 

Przed sklepami na kobietę czekał w samochodzie jej znajomy - 40-letni chorzowianin, który wzbudził zainteresowanie policjantów z uwagi na nerwowe zachowanie. Spostrzeżenia były trafne, gdyż przy obojgu mundurowi znaleźli zabronione substancje. 

Kobieta posiadała kilka tabletek ecstasy, natomiast mężczyzna amfetaminę, z której można sporządzić ponad 32 działki dilerskie - relacjonuje policja. 

40-latek zapytany, kto kierował pojazdem oznajmił, że to on, jednak mundurowi nie dali mu wiary i sprawdzili monitoring. Na nagraniu wyraźnie było widać, że pod sklep francuską osobówką podjechała kobieta. 

Dobry kolega chciał wziąć winę na siebie i pomóc koleżance, by ta nie miała problemów z prawem. 

Po przebadaniu okazało się, że oboje byli pod wpływem środków odurzających, a do ich zażycia sami się przyznali - podała KMP w Świętochłowicach. 

Para, po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszała zarzuty. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za przestępstwo to kobieta i mężczyzna odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Ponadto 36-latce grozi jeszcze dodatkowa kara, jeżeli po badaniu krwi okaże się, że prowadziła samochód pod wpływem środka odurzającego.

powiązane artykuły:

Narkotyki w dabrowie gorniczej
Lokalne 16 maja 2024

Dąbrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 40-

Wypadek ruda slaska
Lokalne 23 maja 2024

Do wypadku doszło w środę rano na granicy Rudy Śląskiej z Zabrzem. Policjanci ruchu drogo

Posiadanie narkotyków
Lokalne 12 maja 2024

39-letni mężczyzna oraz 16-letnia dziewczyna podczas kontroli drogowej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3