Baza rezerwatów przyrody udostępnionych do ruchu turystycznego

Way gbf159931c 1920

Redakcja

26 marca, 2022

Wybierasz się na Jurę lub w Beskidy? Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach przygotowała bazę rezerwatów udostępnionych do ruchu turystycznego. Znajdziesz w niej informacje, jak poruszać się po rezerwacie nie niszcząc przyrody i nie narażając się na ewentualne kary.

Baza rezerwatów znajduje się TUTAJ

W bazie znalazło się 30 rezerwatów położonych w różnych częściach województwa. 30 – bo po tylu ruch turystyczny w ogóle jest możliwy.

Jeśli jakiegoś rezerwatu w bazie brakuje – znaczy to, że nie został on udostępniony do ruchu turystycznego i nie wolno do niego wchodzić.

Bazę przygotowano z troski zarówno o potrzeby turystów jak i ochronę przyrody.

Jesteśmy przekonani, że rozwój turystyki i ochrona przyrody nie muszą się wzajemnie wykluczać – wręcz przeciwnie, im lepiej razem zadbamy o nasze cenne przyrodniczo miejsca, tym staną się bardziej atrakcyjne, zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i turystów. Jeśli będziemy o nie świadomie dbać oraz szanować zasady ustalone w celu ich ochrony, będą nam one służyć przez wiele pokoleń”

przekonuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach. 

Przy każdej okazji chcemy również przypominać zasady panujące w rezerwatach. Niestety, ciągle się zdarza, że ludzie świadomie lub nieświadomie łamią te zasady. Nie brakuje osób, które poruszają się po rezerwatach pojazdami niedozwolonymi, spacerują z psami, schodzą ze szlaków lub wschodzą do jaskiń”

dodaje rdoś. 

Więcej o tych zasadach przeczytasz w Zielonym dekalogu turysty.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3