Barbara Nowacka odwiedziła Mysłowice i Gliwice

Budkanowacka

Redakcja

25 lutego 2024

W sobotę Górny Śląsk odwiedziła minister edukacji, Barbara Nowacka. Przyjechała do szkół w Mysłowicach i Gliwicach. Mówiła oczywiście o edukacji i zmianach w systemie oraz programie, ale jej wizyta miała również cel polityczny.

W Mysłowicach minister edukacji Barbara Nowacka przyjechała do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszko. Wybór tej szkoły nie był przypadkowy, ponieważ dyrektorką placówki jest Dorota Konieczny-Simela, kandydatka PO na prezydenta Mysłowic. 

W mysłowickim liceum Nowacka tłumaczyła m.in. powodu odchudzenia podstawy programowej w szkołach, w tym szczególnie szeroko komentowane zmiany w kanonie lektur obowiązkowych. Poinformowała o wielu tysiącach uwag dotyczących sposobu edukacji dzieci i młodzieży. Przy okazji chwaliła również mysłowickie liceum i wskazywała na to, że nawet w soboty odbywają się w nim dodatkowe zajęcia dla młodzieży.

- Warto zwrócić uwagę, jak wielki wpływ ma dobry gospodarz wspierający szkołę i jak to może mieć budujące znaczenie dla szkoły - powiedziała Nowacka w odniesieniu do dyrektorki liceum, Doroty Konieczny-Simeli.

Nowacka w Gliwicach

Następnie członkini rządu i szefowa Inicjatywy Polska pojechała do Gliwic, gdzie spotkała się z młodzieżą oraz zwiedziła „Szkołę z Charakterem”. To placówka niepubliczna o charakterze społecznym, realizująca zajęcia na poziomie szkoły podstawowej i liceum.

- Trzeba zadbać o młodych, trzeba im zapewnić przede wszystkim dobrą szkołę. Szkołę z której wyjdą nauczeni, z kompetencjami XXI wieku, gotowi do wielkich wyzwań jakie ich czekają, ale też rozumiejący swoje prawa i swoje obowiązki a przede wszystkim szanujący nauczycielki i nauczycieli - powiedziała Barbara Nowacka. 

Jej wizyta w Gliwicach także miała charakter polityczny. Spotkała się z Katarzyną Buczyńską-Budką, kandydatką PO na prezydenta Gliwic. Ministra oficjalnie udzieliła jej poparcia. 

fot. Katarzyna Buczyńska-Budka

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3