Baner Polski 2050 w Katowicach: #PiSJestZaDrogi

IMG 20220204 120919 1

Redakcja

5 lutego, 2022

Przy ulicy Chorzowskie w Katowicach pojawił się olbrzymi baner Polski 2050 z napisem "#PiSJestZaDrogi". To właśnie pod nic przedstawiciele śląskich struktur partii Szymona Hołowni zorganizowali konferencję prasową.

- My jako mieszkańcy województwa śląskiego doskonale wiemy, co to jest ciężka praca. Doskonale potrafimy gospodarować każdym groszem tak, by na wszystko starczyło. Dzisiaj to gospodarowanie jest coraz trudniejsze, bo życie jest coraz droższe. Droższe z powodu wzrastającej inflacji, ale i wprowadzania nowych podatków. I my dzisiaj, tutaj w Katowicach, pokazujemy wszystkim mieszkańcom województwa, że rządy PiS-u są zwyczajnie za drogie – powiedział Mirosław Suchoń, poseł na Sejm RP.

Suchoń stwierdził, że zaledwie przez pierwszych 26 dni stycznia, Polacy zostali zmuszeni do zamknięcia 23,5 tysiąca przedsiębiorstw, czyli ponad 32% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dodał, że kompleksowe rozwiązania proponowane przez Polskę 2050, tzw. Piątka Hołowni, które przedstawiają konkretne sposoby ulżenia Polakom, m.in. obniżenie kosztów dostawy gazu, kosztów związanych z paliwem czy kosztów związanych z podatkami, które są nakładane na handel. – Niebawem Polska 2050 przedstawi też rozwiązania wspierające przedsiębiorców podczas zachorowania pracowników i sposobu ich wynagradzania przez ZUS już od pierwszego dnia – zapowiedział.

– PiS jest za drogi również dla samorządów terytorialnych. Sosnowiec rocznie traci 80 mln złotych na zmianach wprowadzonych przez Polski Ład, a żadne programy naprawcze proponowane przez rząd nie działają  - zaznaczył Kamil Wnuk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sosnowca.

- Mogliśmy się dogadać z Czechami za 50 mln euro, a będzie nas to kosztowało, lekko licząc, 3 razy więcej. Wyrzucone w błoto 2 mld złotych na budowę elektrowni w Ostrołęce, o której wszyscy wiedzieli, że będzie nieopłacalna. W dzisiejszej zielonej Europie, elektrownia węglowa nie ma racji bytu. Wyrzucone w błoto 2 mld złotych rocznie na publiczną telewizję, z której leje się hejt i propaganda – wyliczał w Katowicach Michał Gramatyka, poseł na Sejm RP.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.4µg/m3 PM2.5: 14.9µg/m3