Awaria w Elektrociepłowni Będzin. "Sytuacja pod kontrolą"

Stacja demi

Redakcja

5 listopada, 2023

W niedzielę rano doszło do awarii w Elektrociepłowni Będzin. Trwa schładzanie uszkodzonego kotła.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem, 5 listopada. - Uszkodzeniu uległa rura komunikacyjna znajdująca się w przestrzeni międzystropowej, co spowodowało wyciek pary - informuje Elektrociepłownia Będzin.

Jak podkreśla w komunikacie dyrektor ds. komunikacji i PR, Sławomir Kucharski, podjęto szybkie działania w celu usunięcia problemu. -  Obecnie kocioł, który uległ uszkodzeniu, jest stopniowo schładzany, aby umożliwić bezpieczne przeprowadzenie dokładnych oględzin. Pierwsze oceny wskazują, że awaria mogła dotyczyć jednej rury, jednak dokładna przyczyna zostanie ustalona po całkowitym wystudzeniu kotła - informuje EC Będzin.

Szczegółowe badania i ocena zakresu szkód ma nastąpić w poniedziałek. Wtedy też zostaną podjęte decyzje dot. dalszych działań. Firma serwisowa odpowiedzialna za utrzymanie instalacji jest gotowa do pracy. 

Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy awaria ma wpływ na dostawy ciepła dla mieszkańców Będzina. EC Będzin zapewnia, że drugi z kotłów działa bez zarzutów i gwarantuje dostawę ciepła. - Pragniemy zapewnić mieszkańców Będzina, że awaria nie spowodowała żadnego zagrożenia dla ich bezpieczeństwa oraz że wszystkie procedury bezpieczeństwa są skrupulatnie przestrzegane. Zespół Elektrociepłowni Będzin dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić normalną działalność zakładu i minimalizować wpływ awarii na dostawy ciepła dla odbiorców - informuje Kucharski. 


fot. EC Będzin

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3