Awaria sieci ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej!

Radiator g9fecbb0ff 1920

Redakcja

15 grudnia, 2021

Olbrzymia awaria sieci ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej. Trwa jej naprawa.

Prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak poinformował o awarii sieci ciepłowniczej, która dotknęła mieszkańców kilku rejonów miasta. 

Ze względu na awarię sieci ciepłowniczej Tauron Ciepło, dla mieszkańców m.in. Łęknic, osiedli Morcinka i Korczaka, Starego Gołonoga oraz części centrum, jutrzejszy dzień i noc mogą okazać się bardzo chłodne - informuje Bazylak.

Brak dostaw ciepła do około 14 tysięcy mieszkań może potrwać do nocy z środy na czwartek (15 na 16 grudnia). - Z informacji przekazanych przez ciepłowniczą spółkę wynika, że awaria rurociągu powstała już kilka dni temu, lecz z myślą o mieszkańcach termin naprawy został ustalony na dni, w których prognozy pogody przewidują dodatnie temperatury - dodaje prezydent miasta. Zastosowana została metoda maksymalnego „wygrzania sieci” ciepłowniczej, aby po opróżnieniu sieci, ciepło jak najdłużej pozostało w budynku.

W związku z koniecznością usunięcia poważnej nieszczelności głównego rurociągu magistralnego w Dąbrowie Górniczej, Tauron Ciepło zmuszony jest wstrzymać na czas naprawy, dostawy ciepła do części budynków w mieście. Przerwa w dostawach dotyczy budynków w dzielnicach: Łęknice, Morcinka, Stary Gołonóg , osiedle Korczaka oraz części Centrum Dąbrowy Górniczej. Usunięcie awarii jest konieczne ze względów technologicznych i operacyjnych. Przewidywany termin wznowienia dostawy ciepła planowany jest na 16.12.2021 r. w godzinach dopołudniowych. Służby techniczne TAURON Ciepło dokładają wszelkich starań aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace naprawcze i skrócić do minimum wymaganą technologicznie, konieczną przerwę w dostawie ciepła - informuje Tauron Ciepło. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3