Awantura pod biurem poselskim Morawieckiego w Katowicach! Związkowcy próbowali zamurować wejście [WIDEO]

IMG 20221024 091717 1
Kastelik

Szymon Kastelik

24 października 2022

Poniedziałkowy poranek w centrum Katowic był bardzo głośny. To za sprawą związkowców z m.in. WZZ Sierpień 80, którzy próbowali zamurować wejście do biura poselskiego Mateusza Morawieckiego przy ul. Warszawskiej. Interweniowała policja.

ZWIĄZKOWCY PRÓBUJĄ ZAMUROWAĆ WEJŚCIE DO BIURA POSELSKIEGO MATEUSZA MORAWIECKIEGO:

Związkowcy z Sierpnia 80 wspierani przez kolegów z innych organizacji związkowych, jak co poniedziałek przyszli do biura poselskiego Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Powód? Ponownie chcieli zapytać premiera o to, gdzie jest obiecany tani węgiel. Co tydzień związkowcy przygotowali różne happeningi: rozdawania banknotów, kukła premiera, wywiezienie na taczce "Morawieckiego". Jednak tym razem postanowili powrócić do pamiętnych akcji związkowców sprzed lat. 

24 października przywieźli ze sobą bloczki, cement i betoniarkę. Kiedy o godzinie 9:00 "odbili się" od głównych drzwi do budynku, w którym biuro poselskie ma Morawiecki, zdecydowali się na zamurowanie tych drzwi. Do środka od strony dziedzińca weszli policjanci. Kiedy związkowcy ustawili pierwsze bloczki i przynieśli przygotowany cement, wówczas policja otworzyła drzwi i próbowała przeszkodzić związkowcom. Doszło do małej przepychanki w ciasnym wejściu. Sytuację uspokoił Rafał Jedwabny z Sierpnia 80, który poprosił kolegów, żeby odpuścili i wrócili na ulicę. Sam stwierdził, że nie zamierzają walczyć z policjantami, którzy też ciężko pracują. Ostatecznie wejście do budynku, gdzie mieści się biuro poselskie premiera nie zostało zamurowane. 

- Patrzcie co ta władza robi! Ludzi, którzy ciężko pracują wysyłają na ludzi, którzy ciężko pracują (...) My przyszliśmy w obronie Polaków. Gdzie jest ten oszust Morawiecki? - mówił Rafał Jedwabny.

Związkowcy zapowiedzieli podobną akcję na 4 listopada w Warszawie przed PGE. - Skąd ta spółka ma mieć na koniec roku 8 miliardów złotych zysku? - pytał Jedwabny.

- Morawiecki powinien przeprosić Polaków, że ich oszukiwał od miesięcy - dodawał związkowiec.

CAŁA TRANSMISJA:

IMG 20221024 091723 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3