Autobusy bez liter w Tychach i Bieruniu

ZTM

Redakcja

6 lutego, 2024

Autobusy linii oznaczonych literami L, R i W zmienią swoja oznaczenia. Od 24 lutego będą to połączenia nr 565, 514 i 531.

Jak informuje ZTM, zmienią się jedynie oznaczenia tych trzech linii, które kursują w Tychach i Bieruniu.  – Chcemy, aby to było jasne: nie zmieni się ani jedna godzina odjazdu zapisana w rozkładach jazdy i nie zmieni się nawet jeden metr tras tych linii – podkreśla Michał Wawrzaszek. – Poza przemianowaniem linii, wszystko zostaje „po staremu". Zmiana polega tylko na tym, że dotychczasowe litery zostaną zastąpione numerami – dodaje rzecznik.

Zmiany w oznaczeniu wejdą w życie od 24 lutego. W pierwszym okresie obowiązywania zmiany, autobusy linii L, R i W będą kursować z podwójnym oznaczeniem, tj. obowiązującym dotychczas – literowym, a także nowym – liczbowym. Ma to pasażerom ułatwić planowanie i odbycie podróży.

Skąd taka decyzja? – Po pierwsze, ujednolicamy system nazewnictwa. Linie autobusowe na obsługiwanym przez nas obszarze są oznaczane cyframi lub liczbami. Natomiast litery przypisywane są trolejbusom. Chcemy skończyć z dotychczasowym brakiem konsekwencji w tym zakresie, zapoczątkowanym jeszcze przez poprzedniego organizatora transportu. Po drugie, takie spójne nazywanie linii to większa przejrzystość. Teraz będzie to bardziej zrozumiałe dla wszystkich pasażerów, a przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przyjezdnych – dodaje Michał Wawrzaszek.

fot. ZTM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3