Atak na Borysa Budkę i jego żonę. "Kasia nie żyje"

Budkabor

Redakcja

29 stycznia 2022

Kolejny atak telefoniczny wymierzony w polskiego polityka. Tym razem na celowniku znaleźli się Borys Budka i jego żona.

W piątek po godzinie 16:00 do radnej Gliwic, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki zadzwonił telefon. Na ekranie jej urządzenia pojawił się numer jej męża, czyli posła Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki. Ale to nie był działacz PO.

Właśnie dostałam telefon z numeru mojego męża, gdzie damski głos powiedział: "Borys nie żyje, nie oddycha. Miał zawał, stwierdzili zgon." Na szczęście jest obok mnie - poinformowała Kuczyńska-Budka.

Chwilę później ktoś podszył się pod numer radnej i zadzwonił do Borysa Budki. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej usłyszał - Kasia nie żyje. Nie oddycha. Miała zawał. Stwierdzili zgon - powiedział automat z żeńskim głosem. 

Ponieważ jesteśmy razem, udało nam się to nagrać - poinformował Budka.

Borys Budka i jego żona padli ofiarą tzw. spoofingu, czyli podszywanie się pod prawdziwe numery telefonów. W ostatnim czasie to plaga, która dzieli się na dwa rodzaje. Do zwykłego kowalskiego wydzwaniają oszuści podszywający się pod instytucje publiczne. Natomiast politycy i osoby związane z naszą polityką otrzymują telefony o śmierci swoich bliskich. Wcześniej taką sytuację mieli m.in. prof. Marcin Matczak czy też córka Romana Giertycha.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.2µg/m3