Areszt za zniszczenie nagrobków i włamanie

63 641709

Redakcja

11 stycznia, 2021

W sobotę wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który niszczył nagrobki na cmentarzu parafialnym w Lubomi. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem stróżów prawa i jak się okazało, napadł na mężczyznę w jego własnym domu, a następnie uciekł.

W sobotę około godziny 3.40 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymali zgłoszenie dotyczące niszczenia nagrobków mieszczących się na cmentarzu parafialnym w Lubomi przy ul. Pogrzebieńskiej.

Jak się okazało, sprawca oddalił się z cmentarza przed przyjazdem stróżów prawa i udał się do jednego z domów na terenie Lubomi, gdzie zaatakował jego właściciela. Agresor zadał mu kilka uderzeń, a następnie uciekł.

Dużą czujnością wykazali się policjanci z Gorzyc, którzy podczas obserwacji przyległych ulic zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę i dokonali jego zatrzymania.

Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyrwał krzyże z nagrobków zmarłych, rozrzucił kwiaty i rozbił znicze, czym znieważył miejsce spoczynku 6 zmarłych. Ponadto swoim atakiem na jednego z mieszkańców Lubomi spowodował u niego obrażenia ciała.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt.

Źródło: Policja Śląska

63 641710

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.8µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3