Areszt dla pasażera, który podpalił taksówkę

57 718498

Redakcja

30 lipca, 2022

Rybnicki sąd tymczasowo aresztował 29-latka, podejrzanego o podpalenie taksówki oraz spalenie elewacji budynku wielorodzinnego. Mężczyzna zamówił taksówkę, aby odebrała go ze stacji benzynowej. Na miejscu odmówił zapłaty, wylał paliwo z kanistra na samochód i podpalił. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia

Dwoje mężczyzn zamówiło taksówkę ze stacji benzynowej przy ulicy Niepodległości w Rybniku. Po wykonanym kursie, wyraźnie podchmielony 29-letni pasażer odmówił zapłaty za usługę. Następnie zaczął oblewać pojazd benzyną, którą miał w kanistrze i podpalił samochód. Podczas zatrzymania mieszkaniec Rybnika był agresywny i pobudzony, więc została mu pobrana krew do badań. Jak sam oświadczył, wcześniej zażywał środki odurzające.

Oprócz samochodu, ogniem zajęła się także elewacja budynku przy ul. Morcinka, przy którym zaparkowano samochód.  Mężczyźni, którzy podróżowali taksówką, uciekli. Po którmkim pościgu policjantom udało się zatrzymać i obezwładnić sprawcę podpalenia.  Na wniosek sądu mężczyzna przebywa w tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3