Apoloniusz Tajner kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Jego start zapowiedział Tusk w Ustroniu

Tajnertusk
Kastelik

Szymon Kastelik

4 sierpnia 2023

4 sierpnia w Amfiteatrze w Ustroniu odbyło się spotkanie otwarte z liderem Platformy Obywatelskiej, Donaldem Tuskiem. Były premier miał do przekazania dwie ważne, polityczne informacje.

Donald Tusk podczas swojego wystąpienia krytykował oczywiście Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Swoją uwagę skupił m.in. na polityce zbrojeniowej, bezpieczeństwie kraju oraz znowelizowanej ustawie o komisji badającej wpływy rosyjskie w Polsce. Jednak najważniejsze, co chciał powiedzieć, przekazał później.

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że w nadchodzących wyborach do Sejmu Koalicja Obywatelska wystartuje razem: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni. Drugą "wiadomością dnia" była oficjalna prezentacja... Apoloniusza Tajnera jako kandydata (bezpartyjnego) z okręgu bielskiego. Były trener Adama Małysz i były prezes PZN wystartuje oczywiście z list Koalicji Obywatelskiej,

Tajner posłem?

- Wie jak wygrywać. On ma zaszczyt reprezentować całą rzeszę bezpartyjnych. Idziemy szeroką ławą. Idziemy po wygraną - powiedział Donald Tusk o Tajnerze. 

Tajner w swoim pierwszym, oficjalnym wystąpieniu jako kandydat KO do Sejmu podkreślił, że chce walczyć z podziałami. Dodał, że zawsze identyfikował się z polskimi barwami i przypomniał o czasach, kiedy polscy skoczkowie nie osiągali jeszcze sukcesów, a on sam jako ich trener doszywał u krawca polska flagę, żeby pokazywać kraj na skoczniach światach. 

- Boli mnie, że wytworzyły się podziały. Biało - czerwone barwy, zawsze się z nimi identyfikowałem. Apeluję za jednością - mówił Apoloniusz Tajner. 

Dodał, że jest człowiekiem ze Śląska Cieszyńska. - Ta ziemia mnie wychowała. Tolerancja, uczciwość, ci ludzie, to mnie wychowało - stwierdził Tajner.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3