Antoni Piechniczek i Waldemar Fornalik na 100-leciu klubu

DSC04728

Redakcja

14 listopada, 2021

Wielka gala 100-lecia Warty Zawiercie miała wyjątkowy wymiar. Na widowni sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”, wypełnionej głównie młodymi zawodnikami jubilata, zasiedli także goście specjalni – selekcjonerzy reprezentacji Polski Antoni Piechniczek i Waldemar Fornalik.

Nie zabrakło także przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz piłkarskich, bo w imieniu Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli, rolę oficjeli pełnili Członkowie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Józef Grząba – Prezes Podokręgu Sosnowiec i Stefan Mleczko – Prezes Podokręgu Katowice.

Oni to właśnie po słowie wstępnym Prezesa Warty Sebastiana Mularczyka oraz historycznym rysie multimedialnym i wypowiedziach autorów książki „Warta Zawiercie 1921-2021 – Historia piłki nożnej” uhonorowali najbardziej zasłużonych. Jako pierwszy – Złotą Honorową Odznaką Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyróżniony został Sztandar Klubu, a następnie na scenie pojawiali się zawodnicy, trenerzy i działacze.

Brązowe Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Sławomir Gębka, Ryszarda Grabowski, Patryk Grim, Jarosław Janik, Longin Kaznodziej i Roman Tyszczak. Srebrne Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej wręczono: Andrzejowi Flakowi, Łukaszowi Konarskiemu, Adamowi Lenartowiczowi, Rafałowi Reroniowi i Zbigniewowi Sołtysikowi, a Złote Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Dawid Gajecki, Robert Majchrzak i Bogusław Pniak.

Były także Odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej – Brązowe dla Bogdana Janikowskiego i Andrzeja Lenartowicza oraz Złota dla Witolda Grima.

Ponadto na ręce Prezesa Warty Sebastiana Mularczyka Józef Grząba ze Stefanem Mleczką przekazali pamiątkowy grawerton od Henryka Kuli oraz symboliczny czek na zakup sprzętu sportowego. Uhonorowali także Jerzego Kozicza Prezesa CMC Poland przekazując na ręce przedstawiciela współpracującego z Wartą od lat sponsora klubu jubileuszową paterę.

Część oficjalną, bogatą także w wyróżnienia ze strony klubu oraz władza miasta, zakończyła ekspozycja tortu, którym już po opuszczeniu kulis, można się było delektować w holach Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” zwiedzając przy tym wystawę pełną zdjęć i pamiątek z minionych stu lat. Nie zabrakło także miejsca i okazji do wspominania najpiękniejszych momentów oraz najtrudniejszych chwil. To wszystko składa się bowiem na historię, którą tworzą ludzie, a tych zakochanych z piłce nożnej i w Zawierciu na obchodach nie brakowało.

Nic więc dziwnego, że obecny zarząd z optymizmem patrzy w przyszłość, a wszyscy z Antonim Piechniczkiem i Waldemarem Fornalikiem na czele podkreślali, że inwestycja w młodzież na pewno da satysfakcję i przyniesie sukcesy większe od tych które już zostały zapisane w kronikach zawierciańskiego klubu.

Więcej zdjęć z uroczystości można oglądać TUTAJ.

 

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3