Andrzej Duda przyjeżdża do Zabrza. Wizyta bez udziału mediów

Csm csm IMG 20200605 181830 1 9ba498f4c3 3c5ad3d974

Redakcja

4 października 2021

Dzisiaj (4 października) do Zabrza przyjedzie prezydent Polski Andrzej Duda. Weźmie udział w Europejskim Kongresie Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia.

W trakcie kongresu nastąpi oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej. W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej poinformowała media, że zaprasza na to wydarzenia na godzinę 14:00. Ale później na stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się informacja, że wizyta prezydenta Polski jest zamknięta dla mediów (oprócz TVP, która transmituje wydarzenie). Oficjalnie z powodu sytuacji epidemiologicznej. Jednak jak potwierdziła pani rzecznik Politechniki Śląskiej, media mogą przyjechać na godzinę 15:30 na uroczystym otwarciu European HealthTech Innovations Center (EHTIC), kiedy nie będzie już prezydenta. Dopiero wtedy media będą mogły nagrać wypowiedzi władz województwa, miasta oraz uczelni. 

EHTIC European HealthTech Innovation Center to efekt kluczowego w regionie śląskim Projektu Assist Med Sport Silesia – Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Projekt realizowany jest wspólnie z światowym liderem technologii medycznych – firmą Philips. Celem projektu było stworzenie unikalnego zespołu wysokospecjalistycznych laboratoriów badawczo-technologicznych, dedykowanych wpieraniu firm działających w obszarze wdrażania wyrobów oraz technologii medycznych - informuje Politechnika Śląska.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3