Ambulans dla Ukrainy od bielskiego szpitala

Karetkabb

Redakcja

18 listopada, 2022

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przekazał Stowarzyszeniu Pokolenie ambulans, który trafi do Charkowa. Było to możliwe na mocy uchwały Sejmiku Śląskiego.

Ambulans w imieniu marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego przekazała Maria Materla, radna Sejmiku Śląskiego W przekazaniu pojazdu uczestniczyła również radna Ewa Żak. 

- To kolejne, realne wsparcie dla walczącej Ukrainy. Jesteśmy pod wrażeniem ofiarności, woli walki i determinacji narodu ukraińskiego i wierzę, że te drobne gesty pozwolą ocalić zdrowie i życie mieszkańców. To ważne, że nasze jednostki, w tym przypadku Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej, a wcześniej Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach przyłączają się do wsparcia naszych sąsiadów, przekazując specjalistyczny sprzęt i środki medyczne – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Ambulans został przekazany Stowarzyszeniu Pokolenie, które następnie przekazało wóz sanitarny delegacji z ukraińskiego Charkowa, po to by służył na terenach objętych działaniami wojennymi. Do Charkowa wraz z ambulansem trafią również środki medyczne.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3