Akt oskarżenia w sprawie znęcania się nad dziećmi. Ślady zauważyła przedszkolanka

Znecanie sie nad dziecmi

Redakcja

12 czerwca 2024

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi K., podejrzanemu o fizyczne i psychiczne znęcane się nad 4 i 7–letnimi dziećmi, pozostającymi pod jego opieką.

Jak ustalono, w dniu 20 lutego 2024 r. funkcjonariusze z KMP w Piekarach Śląskich zostali poproszeni o asystę pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich w miejscu zamieszkania Marcina K. Z informacji uzyskanych przez pracowników MOPR wynikało, że wychowawczyni przedszkolna młodszego dziecka zauważyła na jego ciele liczne zasinienia i powiadomiła o zdarzeniu instytucję opiekuńczą.

W trakcie interwencji na ciele obojga dzieci ujawniono liczne zasinienia tylnej powierzchni ud, pośladków, lędźwi oraz zasinienie grzbietowej powierzchni lewego przedramienia u jednego z dzieci - informuje gliwicka prokuratura.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 207 par. 1a kk w zb. z art. 157 par. 2 kk, które to przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. 

Wymieniony nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, wskazując, że młodsze z dzieci spadło ze schodów, a wobec starszego użył jedynie dłoni, dając kilka klapsów - dodaje prokuratura. 

Wobec Marcina K. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania od chwili zatrzymania. 

Zarzucone mu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z uwagi na popełnienie występku w warunkach recydywy, górna granica kary może wynieść 12 lat.

powiązane artykuły:

Policja 41
Lokalne 7 czerwca 2024

54-latek z Zawiercia nie stosował się do nakazu opuszczenia mieszkania i

Przemoc domowa
Lokalne 13 maja 2024

21-latek poprzez szarpanie, popychanie, obezwładnianie i poniżanie, znęcał się od blisko

Domowy oprawca
Lokalne 10 maja 2024

Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca Świętochłowic, który od ponad dwóch lat

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3