Akt oskarżenia w sprawie Tomasza M. Porwał i zamordował 11-letniego Sebastiana

Csm csm csm csm csm csm Policja morderca 2cc85bac10 e462a201cf 3317e508ae 9618cde716 ed3bf170af 1 c537be39d0 1
Kastelik

Szymon Kastelik

22 czerwca, 2022

Sąd Okręgowy w Sosnowcu otrzymał akt oskarżenia w sprawie Tomasza M. Mężczyzna podejrzewany jest o popełnienie siedmiu przestępstw, w tym o porwanie i zamordowanie 11-letniego Sebastiana z Katowic.

22 maja 2021 roku w Dąbrówce Małej (Katowice) 11-letni Sebastian bawił się na placu zabaw. Miał wrócić do domu o godzinie 19. Napisał do swojej mamy wiadomość z prośbą, żeby pozwoliła mu zostać 30 minut dłużej. Mama zgodziła się. Było to ostatni raz, gdy miała kontakt ze swoim synem. 

Następnego dnia policja i media w całej Polsce ogłosiły zaginięcie Sebastiana. Służby trafiły na trop 41-letniego Tomasza M. z Sosnowca. Monitoring w pobliżu placu zabaw zarejestrował jego samochód, który w pewnym momencie gwałtownie przyspieszył. 

Policja czekała kilka godzin, aż Tomasz M. pokaże się w okolicy Niwki. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Od razu wskazał miejsce ukrycia zwłok chłopca - niedaleko budowy jego domu. Chłopiec przewożony był najprawdopodobniej do kilku miejsc. 

Okulista z Sosnowca już w 2008 roku porwał chłopca - stało się to w Siemianowicach Śląskich. Zrobił mu nagie zdjęcia i wypuścił. Został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. W 2018 roku nałożono na niego zakaz zbliżania do byłej żony z powodu znęcania się nad nią. 

Sekcja zwłok 11-letniego Sebastiana wykazała śmierć z powodu uduszenia. Po prawie roku od brutalnego mordu prokuratura otrzymała od biegłych opinię psychiatryczną. Podejrzany był poczytalny w momencie dokonywania zbrodni.

- Biegli nie mają wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego. Prokurator może przystąpić do wykonywania ostatnich czynności w tym śledztwie - potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, Waldemar Łubniewski.

Tomasz M. przebywa w areszcie. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu po zebraniu wszystkich opinii i dowodów złożyła do Sądu Okręgowego w Sosnowcu akt oskarżenia, który obejmuje siedem zarzutów. Dwa dotyczą 11-letniego Sebastiana (m.in. zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem). Trzy inne zarzuty dotyczą przestępstw o charakterze pedofilskim, gdzie ofiarami miały być dwie małoletnie osoby. Pozostałe oskarżenia dotyczą pornografii dziecięcej i nielegalnego oprogramowania.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 21.2µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3