Akcja „Niebieska Krew" przed meczem Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź

Akcja niebieska krew

Redakcja

14 kwietnia 2024

Już 20 kwietnia (sobota) o godz. 17:30 odbędzie się jeden z najważniejszych meczów sezonu dla chorzowskiej społeczności. Ruch po raz pierwszy od 10 lat ugości w spotkaniu ligowym zaprzyjaźniony Widzew Łódź. Przed nami wielkie, piłkarskie święto, które tym razem nabiera wyjątkowego wymiaru. W dniu meczu pod Stadionem Śląskim odbędzie się bowiem zbiórka „Niebieska Krew” zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Przed meczem Ruchu z Widzewem warto zaplanować sobie wolne popołudnie. Klub zaprasza wszystkich kibiców – w tym także tych z Łodzi – do udziału w akcji „Niebieska Krew”, która potrwa od 12:00 do 15:30. 

W tych godzinach na placu pod Stadionem Śląskim (od strony ul. Parkowej) stanie specjalna strefa RCKiK, w której w tzw. krwiobusach prowadzona będzie zbiórka krwi. Kibice, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji i oddać krew mogą liczyć, poza czekoladami, na dodatkowe upominki od Ruchu oraz sponsora klubu, Betclic. To voucher uprawniający do odbioru biletu na mecz z Lechem Poznań (3 maja, 20:30) lub Cracovią (25 maja) oraz freebet, czyli darmowe doładowanie konta w Betclic w wysokości 10 zł. Dawcy otrzymają również piłki antystresowe, które pomagają w oddaniu krwi.

Wierzę, że wszystkich mieszkańców Chorzowa łączy „niebieska krew”. Ruch jest wizytówką i jednym z najważniejszych symboli naszego pięknego miasta. Tworzymy zaangażowaną społeczność i rodzinę, która wielokrotnie pokazywała, że jest w stanie zjednoczyć się i zmobilizować w słusznej sprawie. Liczę, że tym razem będzie podobnie i do autobusu RCKiK już od godziny 12:00 ustawi się kolejka chętnych. Pamiętajmy, że dla nas to zaledwie chwila, która dla kogoś innego może być warta całe życie – mówi Seweryn Siemianowski, prezes zarządu Ruchu Chorzów.

Po oddaniu krwi kibice nie będą musieli wracać do domu. Jak na prawdziwe, piłkarskie święto przystało, Ruch przygotowuje przed meczem z Widzewem specjalną strefę piknikową, która stanie tuż obok strefy RCKiK. Będzie w niej można spędzić czas aż do rozpoczęcia spotkania. 

 Pod Stadionem Śląskim stanie również strefa Betclic, w której kibice będą mogli odpocząć po oddaniu krwi na wygodnych leżakach i pufach. Co więcej, sponsor klubu wprowadził do oferty zakład dotyczący litrażu krwi, jaki uda się oddać kibicom podczas akcji. 

powiązane artykuły:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Lokalne 29 lutego 2024

Na ostatnie sesji tarnogórscy radni zgodzili się na bezprzetargowe zbycie działki przy ul

Csm EN76 007 Koleje Slaskie cde6eb1d74 54b784790b 01
18 sierpnia 2021

Oddawanie krwi to bardzo szlachetny gest, który realnie przyczynia się do ratowania ludzkiego życia.

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3