Akademiki w Katowicach-Ligocie dla uchodźców z Ukrainy

Csm Akademik 6e1a8e250b

Redakcja

26 października, 2022

W sumie 400 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Tyle mogą zagwarantować budynki w Katowicach-Ligocie, które władze miasta otrzymały od Uniwersytetu Ekonomicznego.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przekazał bezpłatnie Urzędowi Miasta obiekty zlokalizowane przy ul. Franciszkańskiej 8-10 w Katowicach-Ligocie, które kilka lat temu pełniły funkcję akademików. Budynki od teraz będą pełnić funkcję tymczasowego "domu" dla uchodźców z Ukrainy. 

Porozumienie w tej kwestii udostępnienia dawnych domów studenckich na potrzeby tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy zawarli: Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

- W części pokojów trzeba pomalować ściany i zmienić wykładziny. Prace będą także polegały na odnowieniu sanitariatów. Konieczne jest również uzupełnienie umeblowania. Pierwszy budynek, na około 200 osób, powinien zostać uruchomiony w ciągu kilku najbliższych dni. W drugim zakres prac niezbędnych do przeprowadzenia jest większy, w związku z tym zostanie on oddany do użytku później. W sumie w dwóch budynkach zakwaterowanie znajdzie około 400 osób. W byłych akademikach powstanie także potrzebna infrastruktura – salki do nauki dla dzieci czy pomieszczenia sportowe - komentuje prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Działalność domów studenckich UE w Katowicach została zakończona z dniem 30 czerwca 2019 r.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.1µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3