Agresywny pies zagryzł yorka, i zaatakował dwa inne psy. Trwa zbiórka na leczenie Ivo

Cd81161309b154ef7de53e5bae3371e2

Redakcja

24 stycznia 2023

W piątek, 20 stycznia rano przy ulicy Limanowskiego agresywny pies zagryzł yorka. Następnie zaatakował dwa inne małe pieski: chihuahuę oraz mopsa. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Ivo, który cudem przeżył atak.

W piątek rano policja otrzymała informację o tym, że w Częstochowie przy ulicy Limanowskiego 41/43 biegający luzem pies zagryzł psa rasy york, który spacerował na smyczy ze swoim opiekunem. Agresywny pies (najprawdopodobniej rasy Pitbull Red Nose) ugryzł również właściciela małego psa w chwili, gdy chciał on ratować swojego pupila.

Policjanci na miejscu odnaleźli psa, który stał przy swojej "ofierze". Wtedy zauważył dwa inne psiaki, które zaatakował. - Policjanci pobiegli za agresywnym czworonogiem. Dzięki szybkiej reakcji i stanowczej postawie, policjanci obezwładnili czworonoga i przytrzymywali niespokojne zwierzę aż do chwili przybycia na miejsce pracowników ze schroniska - informowała częstochowska komenda.

Dwie kolejne ofiary ataku to chihuahua o imieniu Ivo oraz mopsik Pimpek, które należą do tej samej osoby. Pimpek doznał obrażeń łapki, ale o wiele poważniejszym stanie znalazł się Ivo. Ma złamany kręgosłup i podejrzenie uszkodzenia rdzenia kręgowego

Nie jesteśmy z mężem przygotowani finansowo na leczenie Iva, dlatego proszę wszystkich miłośników zwierząt i ludzi o wielkich sercach o pomoc w uratowaniu mojego drugiego synka. Za pomoc jedynie mogę podziękować i życzyć zdrowia Wam, Waszym rodzinom i Waszym pupilom - informują właściciele. Stan Ivo dynamicznie się zmienia. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Na ten moment jego właściciela wiedza, że przynajmniej jedna operacja kręgosłupa będzie kosztować nawet 12 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć pobyt w klinice dla zwierząt oraz inne koszty. 

Ale Ivo, jak jego "rodzina" nie poddają się w walce. Piesek dobrze zareagował na leczenie i jest szansa na przeprowadzenie drogiej operacji.

fot. zrzutka

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3