Agresor w jaworznickim sądzie. Zaatakował paralizatorem pracowników ochrony

Atak paralizatorem na ochronę sądu

Redakcja

27 lutego 2024

52-letni mężczyzna zaatakował dwóch pracowników ochrony, rażąc ich paralizatorem. Mężczyzna podejrzany jest też o szczególnie zuchwałą kradzież na terenie urzędu miasta. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Dyżurny jaworznickiej komendy skierował patrol do miejscowego sądu, gdzie zgłoszono interwencję z udziałem agresywnego mężczyzny. Napastnik poraził paralizatorem jednego z pracowników ochrony, który w wyniku tego stracił przytomność. 

52-latek zaatakował, gdyż ochroniarz nie chciał go wpuścić na teren urzędu, do którego ma orzeczony zakaz wchodzenia i przebywania. Gdy drugi z ochroniarzy zareagował, ten skierował agresję również wobec niego i zagroził użyciem paralizatora - relacjonuje policja. 

Agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. 

Dzień wcześniej jaworzniccy mundurowi otrzymali zawiadomienie od innego pracownika ochrony o porażeniu go paralizatorem przez tego samego mężczyznę, gdzie również doszło do uszkodzenia ciała.

Wobec mężczyzny toczyły się w przeszłości postępowania karne. Ponadto jest on podejrzany o szczególnie zuchwałą kradzież artykułów biurowych z budynku urzędu miasta oraz dwukrotne naruszenie miru w pomieszczeniach magistratu - podała KMP w Jaworznie. 

Agresor usłyszał zarzuty za wszystkie przestępstwa, jakich się dopuścił. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 26 stycznia 2024

Polsko-holenderska współpraca przy zatrzymaniu mieszkańca powiatu żywieckiego. Obywatel Polski mi

Atak na policjanta i lekarza
Lokalne 20 marca 2023

34-letni jastrzębianin, w trakcie pobytu w izbie przyjęć, zaatakował lekarza, a kilka dni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3