Abp Gądecki dziękuje lekarzom za ofiarną pracę

33241593110 33cc8610a6 k

Redakcja

18 października 2020

Dziękuję za waszą ofiarną, wytrwałą pracę; nie ustawajcie w posłudze chorym i cierpiącym - napisał do lekarzy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Podkreślił, że każdy człowiek, niezależnie od rodzaju choroby czy skali zagrożenia, ma prawo do opieki, diagnozy i terapii.

Z okazji obchodzonego 18. października święta patrona lekarzy św. Łukasza Ewangelisty, abp Gądecki wystosował do pracowników służby zdrowia list, w którym wyraża uznanie dla ich posługi - poinformowało w niedzielę PAP biuro prasowe Episkopatu.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przyznaje, że sytuacja związana z Covid-19, jest dla wszystkich "ogromnym zaskoczeniem i źródłem niepokoju".

"Liczne zachorowania, śmierć, niepewność o jutro stały się codziennością. Efektem dotykającym nas wszystkich jest zachwianie, a nawet zerwanie, zwykłych relacji społecznych. Ale w centrum tego stoi profilaktyka społeczna i leczenie zakażonych, a to jest obszar pracy lekarzy i pozostałych pracowników służby zdrowia" - zwrócił uwagę duchowny.

Abp Gądecki podziękował także wszystkim zajmującym się chorymi wyrażając słowa uznania "dla ich ofiarnej, wytrwałej pracy", która - jak stwierdził - bywa czasami niedostrzegana.

"Proszę Boga o siły i wytrwałość dla Was. O to, abyście nie ustawali w realizowaniu Waszego powołania – właśnie w duchu samarytańskiego miłosierdzia" - napisał przewodniczący KEP.

Przypomniał też, że "każdy człowiek chory i cierpiący, niezależnie od rodzaju choroby czy skali zagrożenia ma prawo do opieki, diagnozy i terapii". "Nikt nie może mieć poczucia osamotnienia, zlekceważenia czy obojętności. Nie ustawajcie w posłudze chorym i cierpiącym, bo wtedy w Waszych sercach będzie Boży pokój, który rodzi się w sercu pełnym miłosiernej miłości" - zachęcił lekarzy abp Gądecki. (PAP)

fot. Episkopat News

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3