A4 Katowice-Kraków: Zmiana organizacji ruchu na węźle Brzęczkowice

Bez tytułu

Redakcja

20 maja, 2023

W poniedziałek 22 maja br. na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach zostaną wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu, związane z remontem wiaduktu i nawierzchni węzła. Dotyczyć będą kierowców jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna.

W czwartek 18 maja br. został otwarty zjazd z drogi S1 na A4 dla kierowców jadących od strony Łodzi w kierunku Katowic. Tym samym prace remontowe na węźle Brzęczkowice wchodzą w kolejny etap – od 22 maja br. zostanie zamknięty zjazd z autostrady A4 na drogę S1 dla podróżujących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna. 

Objazd zostanie poprowadzony łącznicą Katowice-Łódź, a następnie z wykorzystaniem węzła Sosnowiec-Jęzor (koło Designer Outlet), skąd możliwy będzie powrót na drogę S1 w kierunku Cieszyna.

Zjazd z autostrady A4 na S1 w kierunku Cieszyna zostanie otwarty ok. 15 czerwca 2023 r.

Pracom remontowym na węźle Brzęczkowice towarzyszą ponadto następujące zmiany i oznaczenia nowej organizacji ruchu:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP",
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP",
  • na drodze S1, na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

powiązane artykuły:

Jhgfgfd
Lokalne 28 marca, 2023

30 marca br. na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

Google Street View
Lokalne 25 stycznia, 2023

Przez najbliższe miesiące trwać będzie remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.0µg/m3 PM2.5: 11.7µg/m3