Remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice (skrzyżowanie A4 z drogą S1). Zalecany objazd przez DK 86

remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice

Redakcja

25 stycznia 2023

Przez najbliższe miesiące trwać będzie remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie A4 z drogą S1). Od środy, 25 stycznia w tym rejonie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Kierowcom jadącym od strony Tychów w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Od 25 stycznia br. pod wiaduktem wprowadzone zostanie zawężenie prawej części jezdni autostrady A4 w kierunku do Krakowa, przy utrzymaniu ruchu dwoma pasami i z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony będzie znak „STOP”.

Od 26 stycznia pod wiaduktem obowiązywać będzie ruch zawężoną prawą części jezdni autostrady A4 w kierunku do Katowic z prędkością ograniczoną do 60 km/godz., przy utrzymaniu dwóch pasów. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony będzie znak „STOP”.

W nocy z 25 na 26 stycznia na jezdni w kierunku Katowic nastąpi w tym miejscu czasowe zawężenie przejazdu do jednego pasa ruchu.

Równocześnie prowadzony jest remont wiaduktu nad autostradą w Mysłowicach (od km 348 do 349). W związku z pracami, jezdnia w kierunku Katowic jest zamknięta, a na jezdni w kierunku Krakowa dwa zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic, a dwa – dla ruchu w kierunku Krakowa.

Remonty wiaduktów potrwają do jesieni i obejmą m.in. naprawę łożysk, barier i balustrad, powierzchni betonowej i urządzeń dylatacyjnych.


powiązane artykuły:

Pilne
Lokalne 24 stycznia 2023

Wtorkowy wypadek rozpoczął się od zdarzenia na A4. Dwa pasy są zablokowane. 

Itd psp mysłowice pożar auta a4 768x577
Lokalne 16 stycznia 2023

Inspektorzy ITD pomogli kobiecie w ugaszeniu pożaru samochodu. Ogień nie zdążył zniszczyć całego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3