74 pożary w święta na terenie województwa śląskiego

Straz

Redakcja

27 grudnia, 2023

W Boże Narodzenie nie wszyscy odpoczywali i cieszyli się obecnością najbliższych. Bardzo dużo pracy mieli strażacy z województwa śląskiego.

W okresie świątecznym strażacy interweniowali przy 74 pożarach na terenie województwa śląskiego. 41 pożarów dotyczyło budynków mieszkalnych. Poszkodowanych zostało 16 osób. Zginęły 2 osoby. To ofiary tragicznego zdarzenia w Żabnicy. 

25 grudnia nad ranem wybuchł pożar drewnianego domu jednorodzinnego. Na miejscu stwierdzono pożar poddasza. Dwie osoby opuściły budynek o własnych siłach a dwie kolejne osoby zostały ewakuowane przez strażaków przy pomocy drabiny. Po ugaszeniu pożaru, w pomieszczeniach poddasza znaleziono zwęglone zwłoki dwóch osób. Ofiary to kobieta w wieku około 81 lat oraz mężczyzna w wieku około 41 lat. 

Strażacy z województwa śląskiego interweniowali również w 503 miejscowych zagrożeń, w których zginęło 7 osób a 40 zostało poszkodowanych, w tym 213 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów i opadów

W dniach 23-26 grudnia 2023r. straż pożarna odnotowała 20 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla w budynkach mieszkalnych, w których 9 osób uległo podtruciu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3