46-latka miała lecieć do Egiptu na święta, ale "zażartowała" o bombie

Sg

Redakcja

27 grudnia, 2023

46-letniej mieszkance Częstochowy za bardzo udzielił się świąteczny klimat. Zamiast polecieć do Egiptu, dostała mandat. A wszystko przez głupi żart. 

Do zdarzenia doszło 23 grudnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice Airport im. Wojciecha Korfantego, w trakcie odprawy biletowo – bagażowej. 46-letnia mieszkanka Częstochowy podczas odprawy na lot do Marsa Alam w Egipcie oświadczyła, że w bagażu rejestrowanym ma bombę.

- Na miejsce udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy wylegitymowali pasażerkę oraz sprawdzili posiadane przez nią bagaże pod kątem ujawnienia przedmiotów niedozwolonych. Kobieta tłumaczyła, że był to żart. Zaistniała sytuacja nie spowodowała zagrożenia i nie doprowadziła do opóźnień operacji lotniczych ani utrudnień w odprawie granicznej - relacjonuje śląska straż graniczna. 

Kobieta swoim zachowaniem popełniła wykroczenie z art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze, za co została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Ponadto kapitan statku powietrznego odmówił jej wejścia na pokład samolotu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3