73-latka poznała w sieci handlarza ropą naftową. Kobieta straciła 11 tysięcy złotych

58 761054

Redakcja

1 czerwca, 2023

Internetowy romans zakończył się stratą 11 tysięcy złotych. 73-latka padła ofiara oszustwa. 

73-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich poznała przez Internet mężczyznę, który przedstawił się jako biznesmen podróżujący po świecie i zajmujący się handlem ropą. Kobieta utrzymywała z nim wirtualną znajomość przez kilka miesięcy.

- Pewnego dnia biznesmen zwierzył się, że ma dużą gotówkę, ale poprzez napotkane trudności, chce wysłać ją kobiecie, aby była bezpieczna. Uwiarygodnił to wysłanymi zdjęciami pieniędzmi w kasetce wraz z dokumentami nadania. Był tylko jeden problem...aby mógł to zrobić, potrzebował pieniędzy na opłaty. Dlatego miał się z nią skontaktować poprzez komunikator kurier, który potwierdził, że przesyłka utknęła w Anglii - informuje policja.

Kobieta została poproszona o przesłanie 8200 złotych, aby przesyłka mogła iść dalej. Nic nie podejrzewając poszła do banku i przelała na wskazane konto wymaganą kwotę. Otrzymała jeszcze potwierdzenie od kuriera, że przelew dotarł, ale pojawiły się kolejne problemy i tym razem potrzebnych jest ponad 17 tysięcy złotych.

-  Na szczęście 73-latka opowiedziała wszystko swojemu synowi, który od razu zorientował się, że jest to oszustwo i zakazał wysyłania jakiejkolwiek gotówki. Wtedy wyszło również na jaw, że siemianowiczanka wcześniej kupowała mężczyźnie kody do portalu z grami, na które wydała blisko 3000 złotych. Internetowa znajomość z oszustem kosztowała 73-latkę blisko 11 tysięcy złotych - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3