60-latek z Tychów nie opiekował się swoim psem. Owczarkowi groziło kalectwo

62 761076

Redakcja

2 czerwca, 2023

Owczarek niemiecki "Borys" nie miał szczęścia. Jego właściciel nie chciał go nawet zabrać do weterynarza. Ostatecznie służby odebrały psa. 

Policjanci z Tychów otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem. -  Pod wskazany adres udali się wspólnie z lekarzem weterynarii, gdzie zastali mężczyznę oraz jego czworonoga - owczarka niemieckiego wabiącego się „Borys”. Po przeprowadzeniu badania lekarz stwierdził, że pies ma duże problemy z tylnymi łapami oraz z kręgosłupem, dlatego polecił właścicielowi pilne wykonanie niezbędnych badań, które uchronią zwierzę przed nieuleczalnym kalectwem - informuje tyska policja.

60-latek z Tychów przyjął informację i został powiadomiony, że kolejna kontrola odbędzie się za 10 dni. Właściciel psa zlekceważył jednak polecenia. - Podczas kolejnej wizyty, na którą udał się również przedstawiciel Urzędu Miasta Tychy ds. Ochrony Zwierząt oraz pracownik tyskiego schroniska dla zwierząt, lekarz weterynarii stwierdził, że stan i kondycja czworonoga uległy pogorszeniu. Tym samym zapadła decyzja o konieczności zabrania psa i zapewnienia mu odpowiedniej opieki lekarskiej - dodaje policja.

Zaniechanie wykonania zaleceń lekarza oraz pozostawienie czworonoga bez należytej opieki mogło doprowadzić ostatecznie do jego kalectwa, a nawet konieczności uśpienia. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3