58-latek zaproponował seks 14-latce

209 216596

Redakcja

22 listopada, 2023

Policja z Kędzierzyna-Koźla zatrzymała 58-latka z województwa śląskiego. Mężczyzna przedstawił propozycje seksualne 14-latce poznanej w sieci.

Na szczęście 14-letnia dziewczyna nie istnieje. Była to fikcja stworzona przez mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który na jednym z portali przedstawiając się jako 14-latka nawiązał kontakt z dorosłym mężczyzną. Jak się później okazało, zboczeniec będąc przekonany o tym, że pisze z 14-latką, zaproponował spotkanie i czynności seksualne. 

- Policjanci z Kędzierzyna-Koźla po uzyskaniu tych informacji zorganizowali zasadzkę. Gdy mężczyzna przyjechał w umówione miejsce „przywitali” go kryminalni. 58-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy - relacjonuje opolska policja.

W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe. 58-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego propozycji innej czynności seksualnej osobie poniżej 15 lat.

Zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem. Za przestępstwo to grozi mu do 2 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3