5-letnia Lenka uratowała mamę. Została nagrodzona

96 222727

Redakcja

12 lipca, 2023

To jedna z tych historii, która chwyta za serce. 5-letnia Lenka zachowała się w kryzysowej sytuacji lepiej niż nie jeden dorosły. Kiedy jej mama straciła przytomność, dziewczynka zadzwoniła na 112 i wykonywała wszystkie polecenia operatorki.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w powiecie mrągowskim (warmińsko-mazurskie), ale takie zachowania należy promować w całym kraju. Dlatego też opisujemy bohaterski wyczyn 5-letniej Leny.

Dziewczynka zauważyła, że jej mama leży w łazience. Odnalazła jej telefon i zadzwoniła na 112.

- Dzień dobry Pani, bo moja mama ma malutkie dziecko i w ogóle mama leży tutaj w łazience i…. Pani przyjedzie? - tak zaczyna się rozmowa Leny z operatorką numeru 112. Dziewczynka poinformowała, że w mieszkaniu znajduje się też jej młodszy brat. 5-latka wykonywała polecenia operatorki. Sprawdziła m.in. czy drzwi do mieszkania są otwarte. Dziewczynka bardzo rzeczowo odpowiadała na zadawane przez operatorkę.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali nieprzytomną kobietę leżącą na ziemi w łazience, która odzyskała świadomość dopiero po pomocy udzielonej przez ratowników medycznych, których wezwała jej córeczka. W mieszkaniu oprócz dziewczynki było jeszcze jedno, malutkie dziecko - roczny Tymonek - relacjonuje policja.

Lena nagrodzona

Lenka z mamą spotkały się z Komendantem Powiatowym Policji w Mrągowie insp. Andrzejem Parniewiczem, I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie nadkom. Andrzejem Andraczek oraz Wójtem Gminy Mrągowo Panem Piotrem Piercewiczem. Dziewczynka miała okazję zajrzeć we wszystkie kąty mrągowskiej komendy, poznać pracujących tu policjantów oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany do codziennych służb.

Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie insp. Andrzej Parniewicz oraz Wójt Gminy Mrągowo złożyli mamie Lenki serdeczne gratulacje. Lenka na pamiątkę spotkania otrzymała prezenty, które będą przypominać jej o wizycie w mrągowskiej komendzie.


32 222464

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3