Rekordowy październik na lotnisku w Pyrzowicach

2022 11 15 ruch pasazerski katowice airport pa A Aodziernik 2022

Redakcja

15 listopada, 2022

W samym tylko październiku tego roku lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło rekordowo 403 362 podróżnych. Do tej pory najlepszy wynik pochodził z  października 2018 roku, wtedy w Katowice Airport odnotowano 372 tysiące podróżnych.

Coraz częściej latamy i potwierdzają to statystyki lotnisk. W październiku bieżącego roku lotnisko obsłużyło rekordowego 400 000 pasażera. Co więcej z pyrzowickiej siatki połączeń regularnych obsługiwanych przez takich przewoźników jak: Wizz Air, Ryanair, Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansę oraz KLM skorzystało 251 321 pasażerów, czyli o prawie połowę więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

Jak zawsze największą popularnością cieszyły się połączenia do Dortmundu, Londynu, Hindhoven i Warszawy. Natomiast z tras czarterowych, pasażerowi najczęściej wybierali te do Antalyi, Burgas, Marsa Alam, Hurghady i na Rodos. 

Ostatni miesiąc obowiązywania rozkładu „Lato 2022” przyniósł rekordowy wynik, co potwierdza, że przewozy pasażerskie w Katowice Airport odbudowują się zgodnie z naszymi prognozami. Kolejna dobra informacja jest taka, że 10 listopada obsłużono w Pyrzowicach czteromilionowego pasażera w 2022 roku. Prognozujemy, że cały bieżący rok zamkniemy liczbą około 4,5 miliona podróżnych. W osiągnięciu tego wyniku z pewnością pomoże dobry rozkład zimowy. W jego ramach w Katowice Airport zadebiutował nowy przewoźnik tradycyjny, czyli holenderski KLM z trasą do Amsterdamu. Ponadto mamy najbogatszą w historii zimowego rozkładu siatkę połączeń czarterowych, które obejmuje aż 23 trasy, z tego aż 6 to bezpośrednie dalekodystansowe połączenia czarterowe obsługiwane lotowskim Dreamlinerem – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Pandemia koronawirusa, która wywoła największy kryzys w historii branży lotniczej, zahamowała prognozowany wzrost przewozów pasażerskich. W 2020 roku z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 1,44 mln podróżnych, w 2021 roku było ich 2,32 mln. Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i regionalnym w przewozach cargo.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3