400 pracowników Kolei Śląskich przejdzie kurs pierwszej pomocy

278104695 3120649718159836 6801730217042715565 n

Redakcja

18 lutego 2024

400 pracowników regionalnego przewoźnika przejdzie kurs pierwszej pomocy zorganizowany przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. To efekt umowy zawartej pomiędzy tymi dwoma instytucjami.

W grupie osób wytypowanych do udziału w szkoleniach będą konduktorzy, kasjerzy, maszyniści i kierownicy pociągów. Kursy będą trwać do końca listopada 2024 r. i w tym czasie zostanie przeszkolonych 400 pracowników zatrudnionych w Kolejach Śląskich. 

– Nasi ratownicy medyczni są najlepszymi specjalistami w tym fachu w województwie. Cieszę się, że razem z Kolejami Śląskimi będziemy mogli zrobić coś, co podniesie bezpieczeństwo pasażerówmówi Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Krytyczne sytuacje nie zaskoczą

Przemysław Brych przez pięć lat był konduktorem w Kolejach Śląskich, potem pracował jako kierownik pociągu. Teraz jest dyżurnym ruchu. Przekonuje, że szkolenia to bardzo dobry pomysł.

Najtrudniejsze u osoby, która ratuje zdrowie czy życie drugiego człowieka jest przełamanie strachu przed… ratowaniem – mówi Przemysław Brych. W swojej pracy mierzył się z atakiem padaczki u pasażera, czy osobami w kryzysie psychicznym. – Dzięki szkoleniom wiedziałem, jak zareagować i po prostu działałemwspomina Przemysław Brych.

Lider w dbałości o bezpieczeństwo

Kadra Kolei Śląskich na szkoleniach prowadzonych przez ratowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego tylko zyska, a sama firma potwierdzi rolę lidera w dbałości o bezpieczeństwo pasażerów. Śląski przewoźnik regionalny od 2021 roku może się pochwalić Jednolitym Certyfikatem Bezpieczeństwa potwierdzającym spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa zgodnie z tzw. IV Pakietem Kolejowym. Posiada też jeden z najnowocześniejszych w Polsce Ośrodek Szkolenia Maszynistów z symulatorem pojazdu kolejowego ELF II.

Szkolenia pracowników w zakresie utrzymania bezpieczeństwa w pojazdach Kolei Śląskich to jeden z priorytetów spółki. Dlatego bardzo cieszy nas współpraca z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym. Jeśli mamy się uczyć, to tylko od najlepszych – mówi prezes Kolei Śląskich Patryk Świrski.

powiązane artykuły:

Praca w kolejach slaskich
Lifestyle 16 lutego 2024

Koleje Śląskie zatrudniają już 61 konduktorów i 60 młodszych konduktorów. Nabór w ostatnich miesi

Koleje slaskie google maps
Wiadomości 17 lutego 2024

Pasażerowie mogą znaleźć pociągi Kolei Śląskich na mapach Google i obserwować je w czasie rzeczyw

Koleje slaskie ferie
Turystyka 15 lutego 2024

Blisko 113 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za złotówkę.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3