4 kg marihuany i ponad 43 tysiące porcji amfetaminy w jednym z mieszkań w Sosnowcu

59 712549 mo2 35

Redakcja

23 czerwca, 2022

Sosnowieccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie mieszkaniu miał łącznie ponad 8 kilogramów narkotyków. Amfetamina i marihuana przechowywane były w foliowych workach i plastikowym wiadrze.

Policjanci wylegitymowali 45-latka, gdy zaparkował swój samochód na jednej z ulic w dzielnicy Centrum. Mężczyzna sprawiał wrażenie osoby będącej pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. W trakcie legitymowania zachowywał się bardzo nerwowo, był pobudzony. To wzbudziło podejrzenia kryminalnych.

W trakcie przeszukania mężczyzny okazało się, że w kieszeni spodni ma zwitek, w którym znajduje się marihuana. Natomiast przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w powietrzu wydychanym przez 45-latka blisko 1,8 promila alkoholu.

Kryminalni przeszukali także zajmowane przez niego mieszkanie. Tym sposobem w różnych pomieszczeniach znaleźli łącznie ponad 8 kilogramów narkotyków.

Blisko 3,7 kilograma suszu marihuany przechowywano w foliowych workach. Amfetamina, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 43 tysięcy porcji narkotyku, była przechowywana w foliowych torbach i plastikowym wiadrze.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat więzienia. Odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

 

Źródło: KMP w Sosnowcu

59 712551

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3