36-latek z Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany w centrum Świętochłowic

Policja Śląska

Redakcja

5 czerwca, 2023

Kryminalni zatrzymali 36-latka na jednej z ulic w centrum Świętochłowic. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 36- letniego mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Europejski Nakaz Aresztowania został wydany w związku z oszustwami, których dopuścił się w Niemczech. 

-Na 36-latku ciążą zarzuty karne za oszustwa, których się dopuścił. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. 36- latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji - podała KMP w Świętochłowicach.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w wyniku którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.


powiązane artykuły:

45 760475
Lokalne 29 maja, 2023

 38-latek poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości wpadł w trakcie kontroli dro

59 616556
Lokalne 1 czerwca, 2020

Sosnowieccy kryminalni wytropili i zatrzymali mężczyznę za którym wydano listy gończe i Europejski N

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3