35-latek zabił teściową. Zaatakował też swoją żonę

Handcuff gad8645604 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

18 stycznia, 2023

W jednej z miejscowości w powiecie zawierciańskim rozegrały się sceny niczym z horroru. Niestety była to prawdą. 35-latek tuż po opuszczeniu zakładu karnego zamordował swoją teściową. Próbował zabić też żonę. 

Rafał W. przebywał w zakładzie karnym. Musiał odsiedzieć wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności. W więzieniu dowiedział się, że jego żona złożyła papiery rozwodowe. Był wściekły. W rozmowach telefonicznych groził, że zabije kobietę i wysadzi dom.

6 października 2022 roku Rafał W. opuścił zakład karny. Około godziny 15:30 przybył do miejscowości Irządze w powiecie zawierciańskim. Tam w jednym z domów mieszkała jego żona ze swoją mamą oraz dziećmi. Kobieta nie chciała otworzyć drzwi.

- Oskarżony po wybiciu szyb w oknie kuchennym wszedł do domu i pobił teściową pięściami po głowie. Następnie używając noża zaatakował żonę, której jednak udało się wyswobodzić i uciec do sąsiadów. Po upływie 5 minut do domu sąsiadów przybiegli także dwaj synowie oskarżonego w wieku 9 i 3 lat i jeden z nich powiedział, że tata zabił babcię - informuje Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali Rafała W., który był cały we krwi. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkohole. W domu na jednym z łóżek odnaleziono ciało jego teściowej. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci były liczne rany kłute klatki piersiowej

Prokurator przedstawił Rafałowi W. zarzuty zabójstwa teściowej, usiłowania zabójstwa żony, gróźb karalnych pod adresem żony, znęcania się nad żoną i synem, zniszczenia samochodu żony oraz kierowania gróźb bezprawnych w stosunku do zatrzymujących go policjantów. - Oskarżony nie przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Przesłuchany przez prokuratora wyjaśnił, że został zaatakowany nożem przez teściową i działał w obronie własnej. Ponadto stwierdził, że miał prawo zniszczyć samochód, gdyż należał także do niego - dodaje rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury. 

Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Rafał W. był w przeszłości wielokrotnie karany.  Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3