30 tys. na rehabilitację Kuby. Podsumowanie meczu charytatywnego Artyści kontra TVN24

D4 N 4165 kopia

Redakcja

13 października 2022

Wrześniowy mecz charytatywny Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24 na bytomskim lodowisku przeszedł do historii. Pozostały po nim sportowe emocje, oraz dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek, który realnie wesprze Kubę Goniwiechę w nierównej walce z chorobą Niemanna-Picka, zwaną dziecięcym Alzheimerem. W czwartek 13 października, 10-letni bytomianin otrzymał czek o wartości 30 tys. zł.

24 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu komplet widzów obserwował mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną TVN24. Kibice zobaczyli widowiskowe gole, efektowne akcje i sporo zabawnych sytuacji. Na tafli zagrali m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, dziennikarze - Arleta Zalewska, Wojciech Zawioła, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek.

"To była świetna promocja naszego miasta. Goście podkreślali, że na bytomskim, nowoczesnym lodowisku czuli się znakomicie, bo tutaj, podobnie jak przed rokiem, byli gorąco dopingowani a spotkanie znowu obserwował komplet publiczności. Widzowie w całej Polsce zobaczyli na antenie TVN i TVN24, że w Bytomiu mamy obiekt o bardzo wysokim standardzie i pozytywnie zakręconych kibiców. Najważniejsze jednak, że wszyscy wsparliśmy szczytny cel, czyli zbiórkę na rzecz dziesięcioletniego Kuby" - zaznaczał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Do wejścia na mecz uprawniały bilety cegiełki. Dochód ze spotkania został przekazany na na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem.

W czwartek na lodowisku w Bytomiu przedstawiciel Fundacji PETRALANA wraz z Mariuszem Gabrkiem, prezesem Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, wręczyli Kubie, beneficjentowi hokejowego meczu oraz jego rodzicom czek w wysokości 30 tys. zł.

"Zebraliśmy o 10 tys. zł więcej, porównując z poprzednim rokiem, kiedy podczas meczu charytatywnego zbieraliśmy pieniądze na leczenie bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Celem meczu było również podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera" - zaznacza Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha.

"Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w mecz i wsparły zbiórkę. Kuba regularnie przechodzi rehabilitację, która sporo kosztuje" - mówiła Anita Goniwiecha, mama Kuby.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3