30 lat Lufthansy w Katowice Airport. Pierwszy lot odbył się 28 marca 1993 roku

30 lat lufthansy w katowice airport

Redakcja

30 marca, 2023

30 lat temu niemieckie linie lotnicze Lufthansa zaczęły latać z Pyrzowic. Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem sieciowym oferującym połączenia z Katowice Airport.

Lufthansa rozpoczęła rozkładowe rejsy z pyrzowickiego lotniska 28 marca 1993 roku. Pierwszy lot obsłużony został Boeingiem 737-200 o znakach rejestracyjnych D-ABHM. W trakcie trzech dekad Lufthansa przewiozła pomiędzy Pyrzowicami a portami w Niemczech trzy miliony pasażerów.

„Aż trudno uwierzyć, że minęło już 30 lat dobrej, lotniczej współpracy pomiędzy pyrzowickim lotniskiem a Lufthansą. Warto podkreślić, że Frankfurt był pierwszym regularnym międzynarodowym połączeniem, które zostało uruchomione z Katowice Airport“ – mówi Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.
„Grupa Lufthansa od 30 lat z dumą obsługuje Katowice i Górny Śląsk. Wróciliśmy do poziomu sprzed pandemii koronawirusa – oferujemy trzy loty dziennie z Katowic do Frankfurtu, łączące region z globalną siatką obejmującą ponad 200 kierunków. Polski rynek i jego klienci zawsze były ważne dla Lufthansy – za sprawą naszych regularnych lotów mamy wkład w rozwój województwa śląskiego. Jesteśmy wdzięczni Katowice Airport za 30 lat udanej i pełnej zaufania współpracy" – mówi René Koinzack, dyrektor generalny sprzedaży na Polskę i Czechy w Lufthansie.

W sezonie „Lato 2023” przewoźnik oferuje z Katowic 21 rotacji tygodniowo, łącząc województwo śląskie z Frankfurtem, czyli głównym portem przesiadkowym w Niemczech.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3