29-latka oszukała seniorkę z Jaworzna. Działała bez żadnych skrupułów

46 779519

Redakcja

5 października, 2023

29-letnia kobieta  wspólnie z innymi osobami, jest podejrzana o oszukanie 75-letniej mieszkanki Jaworzna na ponad 23 tys. zł. Oszustwo zaplanowano metodą na "policjanta".

Policja otrzymała zawiadomienie o oszukaniu 75-letniej mieszkanki Jaworzna. Do kobiety zadzwoniła inna kobieta, która podała się za policjantkę. - Oszustka zapewniała, że policja ściga grupę przestępczą, która podrobiła jej dowód osobisty w celu zaciągnięcia pożyczki. Następnie poinformowała pokrzywdzoną, aby w celu weryfikacji jej danych zadzwoniła na numer policji. Zgodnie z instrukcją, bez rozłączania się z rozmówczynią, jaworznianka wybrała numer 997, gdzie potwierdzono, że kobieta, która do niej dzwoni jest policjantką z Katowic - relacjonuje policja.

Kiedy oszustka dowiedziała się, że 75-latka ma większą sumę pieniędzy w domu, to nakazała swojej ofierze spakować gotówkę do reklamówki, żeby policja mogła ściągnąć odciski palców. Powiedziała, że pieniądze będą zwrócone po wykonanych czynnościach.

- Poleciła czekać na kobietę, której po wypowiedzeniu umówionego hasła pod jej domem, ma przekazać pieniądze. 75-letnia jaworznianka uwierzyła i po kilku minutach przed jej posesją przekazała reklamówkę z gotówką w kwocie ponad 23 tysięcy złotych nieznanej kobiecie. 75-letnia jaworznianka została poinformowana, że pieniądze zostaną zwrócone przez policję w ciągu godziny, co jednak nie nastąpiło - informuje komenda z Jaworzna.

Do akcji wkroczyła prawdziwa policja. Kryminalni ustalili, gdzie przebywa 29-letnia oszustka. W jej mieszkaniu w Chorzowie przebywał też partner, który był poszukiwany listem gończym. Po zatrzymaniu, obie te osoby przetransportowano do policyjnego aresztu, a następnie śledczy przedstawili 29-latce zarzut oszustwa, podczas którego działała wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami. Tego samego dnia kobieta trafiła do prokuratury, gdzie została objęta policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3