26 punktów karnych i 4500 zł mandatu dla 21-letniego kierowcy [WIDEO]

Redakcja

12 lipca, 2022

W zaledwie kilkadziesiąt sekund młody kierowca na ulicach Bielska-Białej zdążył złamać kilka przepisów. Zaczęło się od wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, jazdy ponad 120 km/h w terenie zabudowanym i wyprzedzaniu bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych. Teraz będzie musiał na nowo zdawać prawo jazdy.

Na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej policjanci z grupy Speed zauważyli przejeżdżającego przez skrzyżowanie na czerwonym świetle białego seata. Ruszyli za samochodem i choć jazda za kierowcą seata trwała zaledwie kilkanaście sekund, w tym czasie kierowca zdołał jeszcze popełnić kolejne wykroczenia. Na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, pędził ponad 120 km/h. Kierowcą okazał się 21-latek, który miał prawo jazdy od zaledwie 3 lat.

Ostatecznie mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 4500 złotych i zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące. Jednak z uwagi na ilość zebranych punktów karnych (ponad 24), młody pirat drogowy będzie musiał ponownie zdawać prawo jazdy, aby wsiąść za kierownicę. 

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.7µg/m3 PM2.5: 52.5µg/m3